Vino Bohemia

hlavní stránkaVíno, láska a noc, to nemůže k mírnosti radit.

Ovidius

Nepijeme proto abychom upadli, ale proto, abychom se povznesli.

perské přísloví

Kdykoli piji víno, starosti umírají.

AnakreónVinařství Bisenc, Bzenec:

 

Vážení milovníci dobrých vín,

 dovolujeme si vás pozvat na ochutnávku moravských vín vinařství Bisenc. Vinařství Bisenc se tedy nalézá v Moravské vinařské oblasti, podoblasti Slovácko a nese historický název města Bzenec. Podívejme se co píše Helena Baker ve svém vinařském průvodci:

 

 "Původně rodinné vinařství vzniklé v roce 1998 nese historický název města Bzenec, který údajně pochází od slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Majitel firmy Petr Kunc navázal na letité zkušenosti svého otce a v současnosti hospodaří na 1,5 hektaru plodonosných vinic a 15 hektarech vinic vysazovaných od roku 2002, které právě začínají poskytovat neopakovatelnou panenskou sklizeň. Odrůdová skladba je přizpůsobena bzenecké oblasti. Vinařství využívá ve sklepě moderní technologie, které umožňují zvýraznit terroir vína. Roční produkce 40 000 lahví se dělí částečně na jakostní vína v řadě Classic collection v cenách od 60 do 90 korun, částečně na vína přívlastková v řadě Grand classic collection (vhodná i na archiv) v cenách od 100 do 200 korun.

Zpracovávané odrůdy:

Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, veltlínské červené rané, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Rulandské šedé, Muškát moravský, Müller-Thurgau, Chardonnay, Svatovavřinecké, Dornfelder, Rulandské modré, André, Modrý Portugal, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Frankovka

Podíl vlastních a kupovaných hroznů:

vlastní hrozny z 1,5 hektaru, nakupované hrozny ze 7 hektarů"

 

Degustací bude provázet zástupce vinařství Bisenc.

Název degustace:     Vinařství Bisenc.
Datum konání:
          21.6.2006, 19 hodin
Místo:
                      vinárna hotelu hotel Hejtmanský dvůr, Slaný
Vstupné:                     
180 Kč, vstupenky pouze ve vinotéce U Jana Amose, rezervace není možná. Poseldní termín nákupu vstupenek 19.6.2006 18.hodin.


Degustační list:

bude upřesněno

Maximální kapacita: 50 osob!

Vstupenky lze zakoupit pouze ve vinotéce U Jana Amose, Komenského náměstí 690, Slaný